Proces powstawania lalek jest wieloetapowy. Odpowiedni wzór nanoszony jest na płótno w kolorze ciała. Poszczególne elementy, czyli tułów, ręce, nogi i głowa są wycinane, zszywane i wypychane granulatem anilanowym. Włosy robione są głównie z przędzy czesankowej. Usztywnione drutem i połączone w całość elementy stanowią „ciałko” lalki. Dzięki temu usztywnieniu lalka może być ustawiona w odpowiedniej pozycji, czy zasugerowany jest jej ruch. I teraz następuje najciekawszy etap pracy – tworzenie ubiorów. Jaką frajdę nam sprawia wyszukiwanie materiałów, dodatków, koroneczek, guziczków, klamerek- wszystko w rozmiarze mini. Każdy szczegół powinien być dostosowany do epoki i do pozycji jaką reprezentuje lalka. Sklepy nie zawsze oferują oczekiwany przez nas towar więc ogromnym naszym zainteresowaniem cieszą się wszelkie lamusy, pchle targi, graciarnie. Często wspierają nas w poszukiwaniach bliscy i znajomi. Wiele elementów stroju wykonujemy same, dziergamy sweterki, buciki, kołnierzyki itp. Wzorujemy się na strojach historycznych, na ilustracjach, filmach, kostiumach teatralnych. Każda lalka umieszczona jest w odpowiednim antruażu, wyposażona w rekwizyty charakteryzujące daną postać. Większość akcesoriów wykonujemy same lub przy pomocy rodziny i przyjaciół.
Po ubraniu i dopracowaniu szczegółów gotowa postać umieszczana jest na statywie składającym się z metalowego pręta i drewnianej podstawy.
Lalki mają ok. 50 cm.
Głównym naszym zamysłem jest pokazywanie naszych prac, niemniej jednak gdyby ktoś był zainteresowany którąś z lalek możemy wykonać podobną lub według własnego życzenia.