Wrzesień 2019 r. był momentem kiedy nasze prace zostały po raz pierwszy zaprezentowane oficjalnie publiczności. Wystawa pod nazwą „Sentymentalne powroty" nawiązywała do okresu międzywojennego XX wieku.
Pomysłodawczynią i kuratorką tej wystawy w radomskiej „Resursie Obywatelskiej"była Pani mgr Elżbieta Raczkowska – opiekun artystyczny galerii Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska" w Radomiu.
Ekspozycja składa się z dwunastu scenek przedstawiających fragmenty życia miasta w okresie międzywojnia. Jest więc ulica, na niej ludzie z różnych środowisk, różnych profesji, w różnym wieku. Widzimy m.in. policjanta, oficera z panną na ławeczce, matkę pchającą wózek z niemowlęciem, rodzinę - tatę, mamę z dzieckiem na ręku. Jest gazeciarz, para spiesząca na pociąg i wiele innych postaci. Obok kawiarnia, w niej damy z towarzystwa. Przygrywa im, kręcąc korbą swojego instrumentu, kataryniarz. Nieopodal w zakładzie fotograficznym panienki pozują do zdjęcia. Trochę dalej z kościoła wychodzi orszak ślubny odprowadzany przez tamtejszego plebana. Całej scenie przygląda się, i pewnie utrwali ją na płótnie, artysta malarz. Jest i zakład krawiecki, w nim krawiec żyd przygotowuje ubranie do miary. Czekają już na nią klienci, a może na buty, które reperuje przycupnięty tam szewc. Na pobliskim bazarze przekupki sprzedają swoje produkty, kupująca służąca targuje się zawzięcie, a koszykarz dostarcza partię nowych koszy. Jest szkoła z nauczycielką, uczniami i oczywiście ze starym pedlem dzwoniącym na lekcję. Są miejsca wypoczynku, uprawiania sportu i rozrywki, której oczywistym elementem w tamtym okresie był kolorowy, wesoły, roześmiany, rozbawiony cyrk.
Cała ekspozycja liczy ponad siedemdziesiąt postaci, oraz akcesoria, które w części wykonałyśmy same, a w części dokonali tego nasi bliscy i znajomi. I tak twórcą m.in. mebelków, wozu, aparatu fotografa jest mąż Ani - pan Adam Michalczyk, warzywa i owoce z bazaru zrobiły wnuczki Joli – Hania i Róża Weiserówny, a cyrkowego konia wykonał nasz kolega Rysio Brzeziński